מילואים, בעיות אישיות, וכו'

מה לעשות אם אני נקרא/ת לשרות מילואים בזמן הלימודים?

היעדרות של חודש מן הלימודים גורמת לתלמידים חוסר שקשה מאוד, ואולי אף בלתי אפשרי, להתגבר עליו, ובמיוחד אמורים הדברים לגבי תלמידי שנה א'. במקרים רבים גורם שרות מילואים ממושך לאובדן של שנת לימודים. לכן אם הנכם נקראים לשרות מילואים בזמן הלימודים פעלו מיד לדחיית השרות לחודשי חופשת הקיץ, או לפחות לקיצור משמעותי שלו. אם לאחר פנייתכם לקיצור השרות עדיין נדרש ממם שרות של יותר משבועיים במהלך שנת הלימודים פנו מייד ליועצים לתלמידי בוגר במתמטיקה והם יעשו כמיטב יכולתם להעברת רוע הגזירה.

האם אני זכאי/ת לפטור מתרגילי בית בגלל שירות מילואים?

אם הייתם במילואים יומיים או יותר בשבוע שלפני מועד הגשת התרגיל, תקבלו פטור מאותו תרגיל. פנו למתרגל/ת (או, בהיעדר מתרגל/ת, למורה) עם אישור המילואים.

אם יש באפשרותכם להשלים את התרגיל באיחור, כדאי לברר אם אפשר בכל זאת להגיש אותו במקום לקבל פטור (לרוב אין אפשרות כזו בקורסים גדולים אך בקורסים קטנים יותר הדבר לפעמים כן). הדבר יעזור לכם להשלים את מה שהחסרתם. 

 

אין לי מספיק זמן להקדיש ללימודים, מה לעשות?

לא אחת תלמידים מוצאים שאין להם די זמן להקדיש ללימודים, אם כי הם עובדים למחייתם, כי יש משפחות, או מסיבות אישיות אחרות. מוטב היה שתשקיעו את כל זמנכם בלימודים אך אם אין זה אפשרי, כדאי לשקות לפרוש את הלימודים על תקופה ארוכה משלוש השנים המקובלות. אם לימוד פחות קורסים יאפשר לכם להצליח בהם, זה בוודאי עדיף על אי-הצלחה!