קבלה לתואר בוגר

לא התקבלתי למתמטיקה בקבלה האוטומטית, אבל יש לי הוכחות ליכולת המתמטית שלי, האם הן יכולות לאפשר לי להתקבל בכל זאת?

אם מדובר בציונים טובים בקורסי מתמטיקה ממכללה או אוניברסיטה אחרת (כולל האוניברסיטה הפתוחה), או זכיה במקום טוב בתחרות מתמטית, תוכלו למסור את המידע למזכירות ההוראה של החוג למתמטיקה, והמקרה שלכם יישקל באופן פרטני. נא לא לשלוח מכתבי המלצה.

האם כדאי לי ללמוד מתמטיקה באוניברסיטה הפתוחה לפני הלימודים באוניברסיטה העברית?

אם למדתם באוניברסיטה הפתוחה והתקבלתם לאוניברסיטה העברית בדרך הרגילה, תוכלו לבקש פטור מהקורסים שלמדתם (פרטים למטה). 

בנוסף, תלמידים שלמדו באוניברסיטה הפתוחה קיים אפיק מעבר מיוחד המאפשר קבלה על סמך הלימודים הקודמים (ללא תלות בציוני תעודת הבגרות וללא צורך בבחינה פסיכומטרית). עיקר הדרישה היא עמידה מוצלחת בקורסים המקבילים לארבעת קורסי החובה של שנה א' של החוג למתמטיקה. שימו לב שקיימים כללי התיישנות לקורסים (אם כי יישקלו החרגה בתנאים מיוחדים). מידע מפורט נמצא גם באתר אפיק המעבר של האוניברסיטה הפתוחה. 

ישנו גם היבט אקדמי לשאלה. לימודים באוניברסיטה הפתוחה דורשים יותר עצמאות ולימוד עצמי. מי שיכולים לעמוד בכך, יפיקו הרבה מן החוויה, ובאופן כללי הלימודים באוניברסיטה הפתוחה הם ברמה גבוהה. מאידך, לימוד כזה לא מתאים לכולם, ולדעתנו ישנו יתרון ללימוד מול מורה ולמפגש עם מורים, מתרגלים וסטודנטים אחרים. בסיכום, לא נוכל לענות לשאלה האם לימודים באוניברסיטה הפתוחה מתאימים לך, רק הניסיון יראה זאת.

 

לא התקבלתי למדעי המחשב, האם אוכל ללמוד מתמטיקה ולעבור למדעי המחשב בשנה ב'?

החוג למדעי המחשב מקבל ללימודי שנה ב' תלמידים שלמדו שנה א' במתמטיקה יחד עם חטיבה במדעי המחשב (אשר פתוחה לכל תלמידי המתמטיקה), בתנאי שקיבלו ציונים גבוהים מספיק, ולפי צרכי החוג למדעי המחשב, שכן מספר המקומות מוגבל. לפרטים מלאים ראו בדף לימודים לתואר בוגר - מדעי המחשב.

אם בחרתם ללמוד מתמטיקה בשנה א' במטרה לעבור למדעי המחשב, עליכם להביא בחשבון שאולי לא תגיעו לרמת ציונים הנדרשת לכך. במקרה זה, ובהנחה שעברתם את קורסי שנה א, תוכלו כמובן להמשיך בלימודי מתמטיקה, אך אם זו אפשרות שאינכם רוצים בה, כדאי שתשקולו היטב את צעדיכם לפני תחילת בלימודים.

 

אני בעל/ת תואר בוגר בתחום אחר באוניברסיטה העברית. מה עלי ללמוד כדי לקבל תואר בוגר במתמטיקה, או מקביל לו?

יש לכם שתי אפשרויות. האחת היא לקבל תעודת בוגר חדשה. מכיוון שאתם רשאים לכלול בלימודי התואר החדש חלק מלימודי התואר הקודם, תידרשו ללמוד פחות ממלוא נקודות הזכות הכלליות כדי לסיים תואר בוגר. 

האפשרות השניה היא להירשם כתלמיד/ה שלא לתואר וללמוד רק את הלימודים הנדרשים ע"י החוג למתמטיקה. אפשרות זו לא מקנה תואר במתמטיקה אך תוכלו להשלים באפן זה את הידע הדרוש לכם. כמובן, שכדאי לברר מראש אם האישור שתקבלו על לימודיכם אלה יהיה מספיק לצרכים העתידיים שלכם.